Firefighter Combat Challenge w Słoweni

Reprezentacja Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu w dniach 16-19 września 2011 wzięła udział w kolejnej edycji zawodów Firefighter Combat Challenge w Słowenii. Z uwagi na oficjalny patronat zawodów przez organizatorów amerykańskiej edycji impreza została podzielona na dwa etapy.

Pierwszym etapem rywalizacji były drugie Mistrzostwa Słowenii „Firefighter Combat Challenge Slovenia”. Do tego etapu zgłoszonych zostało 192 zawodników indywidualnych. Najważniejszym osiągnięciem w tym etapie było wywalczenie złotego medalu przez Mariana Belcarskiego w kategorii wiekowej powyżej 50 lat.

Drugim etapem zmagań były pierwsze oficjalne Mistrzostwa Europy „Europe Firefighter Combat Challenge”. Do tego etapu zakwalifikowanych zostało 40 najlepszych zawodników startujących w Mistrzostwach Słowenii. Z toruńskiej reprezentacji zakwalifikowali się Arkadiusz Zakierski (6 miejsce) oraz Robert Stegnicki (25 miejsce). W ramach Mistrzostw Europy rozegrano również rywalizację w sztafetach oraz w tandemach.

Sztafeta KM PSP w Toruniu w składzie: Wojciech Dombrowicz, Przemysław Mańkowski, Robert Stegnicki, Arkaciusz Zakierski, po zaciętej walce zajęła 3 miejsce i tym samym zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy. Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że większość sztafet była w składach 5-cio osobowych a nasza sztafeta miała 4 zawodników. Polskie sztafety zdominowały mistrzostwa ponieważ drugie miejsce zdobyła sztafeta z KM PSP w Szczecinie. Pierwsze miejsce wywalczyła sztafeta Team KMC z USA. Przy okazji więc gratulacje dla kolegów ze Szczecina, z którymi stoczyliśmy ciężką walkę w półfinale.

Dombrowicz/Mańkowski – 2:03,72 (2s kary) – 26 miejsce

Filmy ze startów zawodników można obejrzeć na naszym profilu Facebookowym (link na górze strony)